Rozwody bywają trudne czyli słowo o skończonej miłości

Dlaczego rozwody bywają ciężkie?

Konia z rzędem temu kto wie, jak rozwieść się z klasą. Kiedy kończy się miłość, zaczyna się piekło. A im bardziej są to bliskie sobie osoby tym większe batalie toczą i stają się swoimi największymi nieprzyjaciółmi. I to wcale nie rzadkość, że była żona lub były mąż są zaciekłymi wrogami walczącymi o niemal każdą złotówkę. Zazwyczaj nie wynika to z chciwości, a tylko z powodu chęci ukarania byłego małżonka. Wydaje się to być sprawiedliwe, przynajmniej dla nich. Innym z kolei wydaje się to nieprawdopodobne, że osoby, które tak mocno się kochały i przyrzekały sobie być ze sobą na zawsze, teraz toczą zaciekłą batalię. Rozwody zawszę dotyczą rodziny i przyjaciół.

Od miłości do nienawiści

Rozwody nigdy nie są przyjemne i trudno sprawić, by rozstanie było bezbolesne. Wystarczy pójść na salę sądową, aby na własne oczy zobaczyć jak bardzo nieprzewidywalni wobec siebie mogą być byli małżonkowie. Zresztą każdy wie jak blisko siebie jest miłość i nienawiść, i wystarczy iskra, by jedno przemieniło się w drugie. Niestety na rozwodzie tracą nie tylko małżonkowie, ale również i ich dzieci. Dzieciaki jak mało kto przeżywają rozstanie rodziców. Dlatego też warto zadbać o to, by sprawy rodzinne jak najmniej ucierpiały na decyzji o rozwiązaniu związku małżeńskiego. I o ile żona i mąż bywają bardzo pomysłowi jeżeli chodzi o udowadnianie winy małżonkowi lub małżonce, o tyle warto się zastanowić czy na pewno chcemy skrzywdzić tym własne dzieci.

Rykoszetem dostanie rodzina

Nie chodzi o samo dobro drugiej osoby, ale całej rodziny, którą tworzyliśmy przez długie miesiące, a czasami nawet lata. W celu zdobycia dowodu niewierności można posunąć się do powzięcia różnych kroków. Niektórzy zastawiają pułapki wykorzystując swoich znajomych, inni wynajmują detektywów. Ten ostatni sposób wydawał się niezbyt realny do przeprowadzenia jeszcze kilkanaście lat temu i mogliśmy go obserwować jako bierni widzowie amerykańskich seriali i filmów. Dzisiaj coraz więcej osób pozwala sobie na wynajęcie prywatnych detektywów, a biura detektywistyczne powstają niczym grzyby po deszczu. Można je znaleźć niemal w każdym większym mieście w Polsce: w Warszawie, Białymstoku, Gdański. Olsztyn również takie posiada. Na pewno pomoc profesjonalistów przy kompletowaniu materiału dowodowego na potrzeby sprawy rozwodowej jest bardzo przydatna. W połączeniu z wynajęciem dobrego prawnika jest to wręcz strzał w dziesiątkę, o ile naprawdę mamy ochotę na wyciąganie brudnych spraw na sali sądowej. Tam im więcej dowodów pokażemy tym jest większa szansa na naszą wygraną i korzystniejszy podział majątku wspólnego. A w końcu pieniądze są niezwykle istotnym celem walki na sali sądowej. Warto jednak ma za sobą odpowiedniego specjalistę. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać odpowiednią frazę np. adwokat olsztyn rozwody.

Opieka nad dziećmi

Tak samo nęcącą jest możliwość wychowywania dzieci, chociaż zazwyczaj to matki są bardziej uprzywilejowane. Na całe szczęście są także sytuacje, gdy okazuje się, że zatrudnienie detektywa pozwoliło pozbyć się wątpliwości odnośnie zdrady. Czasami pragnie się udowodnić zdradę męża lub żony, chociaż istnieją tylko podejrzenia odnośnie niewierności. I detektywi potrafią szybko ustalić jaka jest prawda. Jeżeli nie przyłapało się osobiście małżonka na niewierności to zawsze istnieje nadzieja, że owa nieobecność w domu naprawdę była spowodowana wyjazdem z pracy. Dzięki dowodom zdobytym przez fachowców można szybko przekonać się ile winy ponosi nasz małżonek i czy warto dalej inwestować swój czas oraz emocje w związek budowany przez lata. Czasami jest to niezbędne, aby przywrócić sobie wewnętrzny spokój i na nowo zaufać osobie, którą nie tak dawno kochaliśmy najbardziej na świecie. To jednak wymaga dotarcia do szczerej i czasem brutalnej prawdy.